Winners of ACDI “Salamat po, sa APATNAPU” 1st Raffle Draw

Winners of ACDI “Salamat po, sa APATNAPU” 1st Raffle Draw
Draw Date: 11 May 2022

LG GR X247CSAV Refrigerator (1 Winner)
1. Danga Mary Elizabeth Suson – Fort Bonifacio Branch Member
Samsung UHD TV 65 (1 Winner)
1. Latigay Ramon G - Lipa Branch Member
Cash & Groceries worth 50K (5 Winners)
1. Ambatali Felicito Valentin - Gamu Branch Member
2. Juinio Ronald Revilla – CJVAB Branch Member
3. Frias Rodolfo Ledesma - Fort Bonifacio Branch Member
4. Munar Jr Juan Casildo – Tacloban Branch Member
5. Sinco Danilo Talara – Butuan Branch Member
Cash & Groceries worth 20K (10 Winners)
1. Castillo Nestor Caliyo – Gamu Branch Member
2. Luna Celso Or Luna Teresa C – CJVAB Branch Member
3. Cristobal Marissa Andrea G – CJVAB Branch Member
4. Balangue Nemesio Quenit - GHQ Branch Member
5. Casaclang Gemeniano U – MDAAB Branch Member
6. Rolluque Mamerto Garcia – Pili Branch Member
7. Cuevas Danilo Eboseo – Bacolod Branch Member
8. Manjoorsa Rhyda Rada – Davao Branch Member
9. Montemayor Jr Dionisio M - CDO Branch Member
10. Jarra Elmo Oria – Pagadian Branch Member
Mountain Bike (3 Winners)
1. Talagtag Nikka Olitin – CJVAB Branch Member
2. Bruel Crisostomo Metrillo - AFC Branch Member
3. Galagnara Rene Sacay - CDO Branch Member

5K Cash (30 Winners)
1. Hilario Rolando P – Rosales Branch Member
2. Jacob Francisco Jr Vargas - Gamu Branch Member
3. Labaco Philip Vallejo – CJVAB Branch Member
4. Omerez Rey Patoc – CJVAB Branch Member
5. Pangilinan Emmanuel Santiago – CJVAB Branch Member
6. Luna Celso Or Celso Jr – CJVAB Branch Member
7. Sembran Flaviano Cabaniego – GHQ Branch Member
8. Panganiban Jr Angel Roberto – Fort Bonifacio Branch Member
9. Pempil Philip Antero – Fort Bonifacio Branch Member
10. Olimba Rodel Metante – Fort Bonifacio Branch Member
11. Rubiales Hector M – Tanay Branch Member
12. Paalan Annaliza Flores – AFC Branch Member
13. Quilala Milagros Rufo – BAB Branch Member
14. Rosales Cesar Jr Factor – BAB Branch Member
15. Vicente John Costales - Lipa Branch Member
16. Figueroa Willie C - Lipa Branch Member
17. Aranas Rejie Dumadag – ABAB Branch Member
18. Austero Milagros Baraquiel – Legaspi Branch Member
19. Diangco Jr Freddie Igmedio Silvestre - Trece Martires Branch Member
20. Hernandez Maria Beatriz Jordana – Cebu Branch Member
21. Saballa Antonio Jainga – Bacolod Branch Member
22. Valenzuela Gerardo Malabad – Catbalogan Branch Member
23. Sulpico Romeo Celis – Davao Branch Member
24. Lasam Jose Jr Bunagan – Cotabato Branch Member
25. Halina Ladislao S – CDO Branch Member
26. Angkala Anzar B – Cdo Branch Member
27. Dagohoy Rogelio Democrito – Cdo Branch Member
28. Galamiton Clementino N – Malaybalay Branch Member
29. Larracochea Jr Hector Lillo – EAAB Branch Member
30. Labo Louie Leopoldo – Pagadian Branch Member

More Photos